XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
01.09.2024

Dzisiaj przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich jej ofiarach.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta o 8.15.

W środę zapraszam członków Żywego Różańca na różaniec o 16.30, nowennę i Mszę świętą.

W I czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. O 16.30 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 16.45 nabożeństwo do św. Józefa w intencji powołań, a po nim o 17.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W I piątek miesiąca o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Od 16.00 do 16.40 okazja do spowiedzi. O 16.45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w sobotę 7 września od 8.00 w kolejności jak zwykle.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęca się narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Po każdej Mszy świętej niedzielnej nabożeństwo do św. Matki Teresy z Kalkuty.

W następną niedzielę kolekta na cele remontowo-budowlane.

Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

Sprzątanie kościoła (piątek po Mszy o 18.00) – Wysoka przy sklepie.

Święta i wspomnienia:

Wtorek – św. Grzegorza Wielkiego